Strona główna » BLOG » Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

  • M-House 

Wykonując kilka prostych czynności, można oszczędzić czas oraz pieniądze, aby utrzymać wartość nieruchomości na satysfakcjonującym poziomie i szybko sfinalizować transakcję.

Odśwież, ale nie remontuj

Częstym błędem popełnianym na etapie przygotowań do sprzedaży jest zbyt duża inwestycja w remont i wystrój. Praktycznie każdy kupujący po transakcji przeprowadzi w mieszkaniu szereg zmian “pod siebie”, dlatego z poważniejszych prac remontowych powinniśmy zrezygnować najpóźniej na pół roku przed planowaną sprzedażą.

Neutralna schludność i zbędne detale

Najszybciej sprzedają się mieszkania urządzone neutralnie. W pustym mieszkaniu większość kupujących napotka problem z wyobrażeniem sobie jak można optymalnie zaadaptować lokal – z drugiej strony mieszkanie przepełnione meblami i rzeczami osobistymi sprawi wrażenie przestrzeni ciasnej oraz mało przyjaznej. Należy dołożyć starań, aby każde pomieszczenie wyglądało schludnie, ale nie budziło osobistych skojarzeń.

Profesjonalne zdjęcia i dobry opis

Jeżeli decydujesz się na publikację ogłoszeń na własną rękę, warto rozwinąć nieco zdolności artystyczne i dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniego wykonywania fotografii wnętrz. Jeśli właściciel nie posiada odpowiedniego sprzętu i umiejętności, z pomocą mogą przyjść znajomi, którzy zajmują się półprofesjonalnie fotografią.

Kluczowy jest również opis nieruchomości – warto poświęcić jeden wieczór na wypisanie mocnych stron oferty ( np. dogodna lokalizacja, dostęp do parków i komunikacji miejskiej, nasłonecznienie, dobry układ funkcjonalny, itd. ). Dobrze opisane ogłoszenie oprawione odpowiednio wykonanymi zdjęcia wyróżni się na tle innych, nawet tych przygotowanych według schematu przez agencje nieruchomości.